AKTUALNOŚCI
Slider
W dniach od 25 do 27 lutego odbyły się w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu rekolekcje dla młodzieży męskiej. Na zaproszenie odpowiedziało 27 osób z różnych miejsc naszej Archidiecezji. Hasłem przewodnim rekolekcji były słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza "a wy za kogo Mnie uważacie?".
Na to pytanie postawione przez Pana Jezusa każdy z uczestników mógł odpowiedzieć, poznając Go bliżej, jako Odkupiciela, Przyjaciela i Mistrza, dzięki wspólnej modlitwie, grupom dzielenia, a także konferencjom księży przełożonych wrocławskiego seminarium. Rekolektanci mieli okazję bliżej poznać kleryków, formujących się w seminarium, a także włączyć się w ich plan dnia.
Naukę rekolekcyjną wygłosił również ojciec biskup Jacek Kiciński, który przewodniczył niedzielnej Mszy świętej. Rekolektanci wzięli udział w konkursie wiedzy teologicznej i biblijnej. Sponsorami nagród było Obserwatorium Społeczne oraz Wydawnictwo TUM Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej. Rekolekcje zakończyły się wspólnym spotkaniem rekolektantów z księżmi przełożonymi Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
Uczestników polecamy Bożej Opatrzności, a także opiece Najświętszej Maryi Panny, Wychowawczyni Powołań Kapłańskich.