AKTUALNOŚCI
Slider
16


Na XIII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w koszykówce wyruszyło 10 kleryków, wraz z księdzem przełożonym Krystianem Bałazem.

Wydarzenie miało miejsce 26 lutego w Ożarowie Mazowieckim. Organizatorami byli bracia z miejscowego pallotyńskiego seminarium duchownego. Na miejsce, oprócz nas i organizatorów, przyjechały drużyny seminariów z Poznania, Białegostoku i Misjonarzy Świętej rodziny. Turniej przebiegał w systemie “każdy z każdym”, a więc każda z drużyn rozegrała 4 mecze, które trwały 20 minut (10 minut połowa). Ostatecznie zwyciężyła drużyna AWSD Białystok, która wysoko wygrywając wszystkie spotkania została nowym mistrzem Polski.

Myślę, że każdy z nas przeżył to wydarzenie nie tylko w wymiarze sportowym, ale również duchowym i braterskim. Obecna modlitwa potwierdzała to, że łączy nas wspólny cel - Jezus Chrystus i Jego kapłaństwo. 

Skład drużyny wrocławskiej przedstawiał się w sposób następujący: Rozgrywający - Hubert Chojecki, Marek Stępkowski i Wiktor Cyran; Rzucający - Piotr Zaryczański; Skrzydłowi - Daniel Potępa, Michał Poniewierski i Krzysztof Leśniewicz; Centrzy - Marcin Kamieniak, Wojciech Wiącek i Michał Plona.