AKTUALNOŚCI
Slider
DSC 1714
W dniach 02.03-05.03. 2022 r. nasza wspólnota seminaryjna przeżywała ćwiczenia rekolekcyjne. To już tradycja naszego domu, że zaraz na początku Wielkiego Postu przeżywamy te święte dni nawrócenia. W tym roku naszym rekolekcjonistą był ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Hasło, które nam towarzyszyło przez te dni to "W drodze ku kapłaństwu".

Poprzez konferencje, wspólne modlitwy oraz medytacje zastanawialiśmy się nad fundamentami naszego powołania, a także zadaniami oraz wyzwaniami kapłana we współczesnym świecie. Ksiądz Arcybiskup podkreślił, by bardzo mocno oprzeć się na Chrystusie i ze swego życia uczynić dar dla Boga, wtedy najpełniej kapłan może służyć Bogu oraz drugiemu człowiekowi. Każdy z naszej wspólnoty mógł na nowo odkryć wartość słów "Pójdź za Mną" (por. Łk 5, 27) oraz "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał…" (J 15, 16)