AKTUALNOŚCI
Slider
DSC 2619

Podczas długiego weekendu majowego mieliśmy możliwość przeżycia synodu w naszej seminaryjnej wspólnocie. 


Gościliśmy Panią Adriannę Kwiatkowską - członkinię Sekretariatu Synodu archidiecezji wrocławskiej. Pani Ada przeprowadziła nas przez zagadnienia synodalne dotyczące kroczenia razem, a także pomogła nam zintegrować się i spędzić ciekawy wspólny czas - alumnów ze sobą, ale także alumnów z przełożonymi. 

Kluczową kwestią w czasie spotkań synodalnych zawsze jest modlitwa oraz medytacja Słowa Bożego, stąd i u nas wspólna modlitwa zajmowała pierwsze miejsce. Pierwszego dnia maja, po wspólnej integracji i wprowadzeniu w tematykę synodu, wspólnie odśpiewaliśmy w ogrodzie pierwsze nabożeństwo majowe w tym roku. 

Zajęcia grupowe rozpoczęły się od integracji. Wydawałoby się, że mężczyźni mieszkający w jednym domu nie potrzebują się integrować, ale podczas podsumowania wielokrotnie wybrzmiało, że tego rodzaju aktywności integracyjne były bardzo ważne. 

Podczas spotkań w małych grupach zastanawialiśmy się co oznacza "podążanie razem" i jakie wizje takiego podążania mogą być lepsze.

Wszyscy liczymy na to, że rozmowy synodalne będą przynosiły owoce zarówno lokalnie - u nas w seminarium, ale także w całym Kościele!