Kto śpiewa, dwa razy się modli!

Po powrocie z ferii, w niedzielę 11 stycznia, w naszym seminarium przeżywaliśmy kolędę.

Zebraliśmy się w kaplicy, gdzie pobłogosławiono kredę i wodę, skąd ze wspólnym i radosnym śpiewem, udaliśmy się do mieszkań księży przełożonych. W każdym z nich modliliśmy się o Boże błogosławieństwo na nowy rok oraz o wszelkie potrzebne łaski.

Gdy mieszkania księży moderatorów zostały już odwiedzone, role się odwróciły – tym razem to klerycy przyjmowali kapłanów w swoich pokojach. Był to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa oraz długich, serdecznych rozmów.

Radość towarzyszyła nam również tydzień później, 18 stycznia, kiedy cała nasza wspólnota udała się do parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu–Nowym Dworze. Od godzin porannych aż do południa uczestniczyliśmy w Mszach Świętych, czynnie włączając się w ich przebieg. Był to dla nas czas posługi liturgicznej, ale także okazja do spotkań i rozmów z kapłanami posługującymi w parafii oraz z miejscową wspólnotą ministrantów.

Po każdej Mszy Świętej zbieraliśmy ofiary przeznaczone na remont organów w kaplicy seminaryjnej. Jesteśmy wdzięczni wszystkim parafianom za życzliwość, otwartość oraz materialne wsparcie naszego seminarium.

Tego dnia towarzyszyli nam również księża przełożeni. Posługiwali w konfesjonałach, udzielając sakramentu pokuty i pojednania, a także celebrowali Eucharystię. Ponadto homilie podczas każdej Mszy Świętej głosił ksiądz rektor Michał Mraczek.

Punktem kulminacyjnym dnia była uroczysta suma o godz. 10.00, po której rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Odwiedziliśmy mieszkania księży pracujących w parafii oraz mieszkanie ks. diakona Kacpra, odbywającego tam praktykę diakońską. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie mieszkań udzielonym przez księdza rektora udaliśmy się na wspólny posiłek.

Ksiądz proboszcz podkreślił, że podobna wizyta całej wspólnoty miała miejsce już kilka lat temu i do dziś jest miło wspominana przez parafian. Cieszymy się, że mogliśmy doświadczyć serdecznego przyjęcia i wielkiej gościnności ze strony całej wspólnoty parafialnej.

Zobacz galerię: Kto śpiewa, 2 razy się modli!

  • Rozeznanie

    wolność wyboru

  • Droga formacji

    odpowiedzialność za dar

  • Filary formacji

    integralny wzrost

  • Posługi

    zadanie służby

    • Modlitwa o nowe powołania

    • Dni skupienia dla młodzieży męskiej

    • Towarzystwo Przyjaciół MWSD

    • Skrzynka intencji modlitewnych

      Stolica Apostolska
      Konferencja Episkopatu Polski
      Archidiecezja Wrocławska
      Synod Archidiecezji Wrocławskiej
      Formacja Stała Prezbiterów
      Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej
      Kwartalinik poświęcony formacji kapłańskiej



      Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu




      50-329 Wrocław
      pl. Katedralny 14

      Google Map

      Google Map

      071 321 41 71
      Pn-Pt 8:00 - 17:00



      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Zapisy na dni skupienia:
      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Skrzynka intencji:
      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


      www

      fb

      instagram

      yt



      Nr konta seminaryjnego:
      31 1020 5242 0000 2102 0156 6504


      Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
      Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli odrzucisz użycie plików cookie, witryna może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.
      Zaakceptuj wszystko
      Odrzuć wszystko
      Czytaj więcej
      Licznik
      Licznik wejść na stronę
      Akceptuj
      Odrzuć
      Zapisz