Ubrani w czerń i biel

W sobotę 7 grudnia w Archikatedrze Wrocławskiej i Katedrze legnickiej odbyła się uroczystość obłóczyn. Mszom św. przewodniczyli: bp. Maciej Małyga (we Wrocławiu) i bp Piotr Wawrzynek (w Legnicy).

Klerycy roku III, Kacper, Jan, Konrad, Adam i Wiktor, zostali przestawieni jako kandydaci do święceń diakonatu i prezbiteratu, a następnie przyjęli strój duchowny, który od tego momentu będą nosić na codzień. To wydarzenie niejako potwierdza wybór drogi ku kapłaństwu i jednocześnie rozpoczyna kolejny etap formacji i wzrastania w powołaniu.

 

Zobacz galerię: Obłóczyny i kandydatura 2024

(Zdjęcia: MWSD Wrocław, Niedziela Wrocławska, Niedziela Legnicka)




Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu




50-329 Wrocław
pl. Katedralny 14

Google Map

Google Map

071 321 41 71
Pn-Pt 8:00 - 17:00



Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy na dni skupienia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skrzynka intencji:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www

fb

instagram

yt



Nr konta seminaryjnego:
31 1020 5242 0000 2102 0156 6504


Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli odrzucisz użycie plików cookie, witryna może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.
Zaakceptuj wszystko
Odrzuć wszystko
Czytaj więcej
Licznik
Licznik wejść na stronę
Akceptuj
Odrzuć
Zapisz