Wszystko jest możliwe...

...w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu: fatimska tajemnica, kapłańskie powowłanie, pięciu do służby , dziesiątki do modlitwy i cud gościnności.

W poniedziałek, 13 października 2025 r., klerycy i przełożeni MWSD uczestniczyli we Mszy świętej i nabożeństwie fatimskim w parafii na wrocławskim Muchoborze Małym. 

W słowach powitania proboszcz parafii ks. Zbigniew Orda zauważył, że przy ołtarzu Eucharystycznym, w którym znajdują się relikwie bł. Honorata Koźmińskiego, zgromadzimy się w dniu jego liturgicznego wspomnienia. Ks. Zbigniew Orda poprosił kapłanów o modlitwę w intencji parafian oraz w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył i homilę wygłosił ks. Michał Mraczek, Rektor naszego seminarium. „Dla Boga nie ma nic niemożliwego" - to było zasadnicze przesłanie całej homilii, w której ks. Rektor nawiązywał do fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza opowiadajacego o wydarzeniu zwiastowania Maryi planów Boga. Przytoczył również historię cudownego uzdrowienia chorej dziewczynki - Izy, dziś już prawie pełnoletniej młodej kobiety. Kontynuując myśl wspomniał również niesamowitą historię bł. Bartola Longo z Pompejów, apostoła różańca, nawróconego z okultystycznych praktyk oraz objawienia fatimskie z 13 października 1917 roku i płynące od objawiającej się Maryi nieustanne wezwanie do modlitwy różańcowej. 

Po zakończeniu homilii i chwili ciszy, ks.Michał Wereta, wikariusz parafii na Muchoborze Małym, w trakcie liturgicznego obrzędu poprosił Rektora o pobłogosławienie pięciu nowych kandydatów do pełnienia zadania ministrantów w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Po modlitwie i błogosławieństwie ministrantów nastąpiło pobłogosławienie ich szat liturgicznych.

Przed końcowym błogosławieństwem ks. Rektor podziękował proboszczowi parafii za zaproszenie, wspólną modlitwę oraz ofiary z tacy przekazane na potrzeby naszego Seminarium.

Bezpośrednio po Mszy Świętej odbyło się nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją ze świecami wokół kościoła. Nabożeństwu przewodniczył ks. Mariusz Wyrostkiewicz, ojciec duchowny kleryków. Do braci kleryckiej nalezały zadania niesienia figury Pani Fatimskiej i modlitwy różańcowej kolejnych tajemnic.

Po zakończonym nabożeństwie Proboszcz parafii z serdecznym uśmiechem podziękował za obecność i wspólną modlitwę, nazywając to spotkanie „zupełnym odpustem”. Następnie zaprosił wszystkich na agapę, bo – jak żartobliwie dodał – żaden odpust nie może obyć się bez poczęstunku. Na zakończenie każdy z nas od Duszpasterzy parafii otrzymał symboliczny i wymowny podarek z duchowym upominkiem.

  

Zobacz naszą galerię: Wszystko jest możliwe...

 




Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu




50-329 Wrocław
pl. Katedralny 14

Google Map

Google Map

071 321 41 71
Pn-Pt 8:00 - 17:00



Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy na dni skupienia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skrzynka intencji:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www

fb

instagram

yt



Nr konta seminaryjnego:
31 1020 5242 0000 2102 0156 6504


Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli odrzucisz użycie plików cookie, witryna może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.
Zaakceptuj wszystko
Odrzuć wszystko
Czytaj więcej
Licznik
Licznik wejść na stronę
Akceptuj
Odrzuć
Zapisz